כיצד מקימים סביבת פיתוח ומנתבים את הדומיין לשרת

בתהליך הקמת האתר, ישנו צורך בהקמת סביבת פיתוח ראשונית ובניתוב של הדומיין לשרת. אם זה נשמע לכם כמו ג'יבריש יותר מעברית, אל דאגה. למרות שמדובר במושגים שאולי טרם הכרתם, בזכות שרתי האחסון המתקדמים, מדובר בתהליך יחסית פשוט שרק דורש דיוק וסובלנות.

במאמר הבא נסביר צעד אחרי צעד כיצד מקימים סביבת פיתוח ומנתבים את הדומיין לשרת.

שרתים

 

למה צריך סביבת פיתוח

סביבת פיתוח היא המקום שמאפשר בניית אתרים, עיצוב אתרים ותיקון באגים ללא פגיעה באתר קיים. סביבת הפיתוח מייצרת העתק של האתר המקורי. על גבי העתק האתר מבצעים את השינויים לבסוף, מעדכנים את האתר המקורי בשינויים שביצענו.

 

כיצד מקימים סביבת פיתוח

הקמת סביבת פיתוח תלויה מאוד בשרת האחסון בו אתם משתמשים.

בשרתים מסוימים כדוגמת השרת של יופרס, ניתן במספר קליקים בלבד לבצע הקמה של סביבת פיתוח.

ביופרס למשל, כל מה שעליכם לעשות זה ללכת ללשונית פיתוח, לבחור בניהול סביבת פיתוח ולהגדיר לאיזה אתר אתם רוצים להקים סביבת פיתוח.

בשרתים אחרים, ייתכן והפעולה מורכבת יותר, ועל כן יש להעזר במדריכים ששרת האחסון שלכם כתב והכין.

 

ניתוב הדומיין לשרת

על מנת לנתב את הדומיין לשרת יש לבצע את הפעולות הבאות:

  1. התחברות לפאנל הדומיין שלכם.
  2. מציאת הגדרות DNS – עליכם לחפש בפאנל הדומיין שלכם היכן מוגדרות רשומות ה DNS. בדרך כלל ניתן למצוא לשונית שנקראת "רשומות DNS". לעיתים יש צורך ליצור קשר עם חברת רישום הדומיינים על מנת שיעשו לכם זאת בעצמם.
  3. לבדוק את ההגדרות הנדרשות לשרת – לכל שרת אחסון יש רשומות אחרות. על כן עליכם לבדוק מהם רשומות ה DNS הנדרשות עבור השרת שלכם.  על מנת למצוא את הרשומות ניתן לכתוב את שם חברת האחסון שלכם לצד הביטוי "name servers" או לחילופין להכנס לפאנל ניהול השרת ולמצוא את לשונית name servers.
  4. עדכון שורות ה DNS – לאחר שמצאנו כיצד השרתים של השרת נקראים, נעתיק את הרשומות מהשרת ונדביק אותם בהגדרות ה DNS של הדומיין. שימו לב שיש להעתיק בצורה מדויקת את השורות.
  5. עדכון פרטים נוספים – במידה ואתם מעוניינים בכתובת מייל על הדומיין למשל, עליכם לעדכן את הרשומות הנדרשות בהתאם. את כל הפרטים תוכלו למצוא בשרת האחסון שלכם ובחברת ניהול הדומיים שלכם.
  6. לחכות 24-48 שעות – לאחר העדכון, יש להמתין בין יום ליומיים על מנת שהשינויים יתעדכנו.
  7. הוספת הדומיין לשרת האחסון – לאחר שעדכנתם את הרשומות כעת עליכם להוסיף לשרת האחסון את הדומיין. בשרת האחסון יש לבחור בהוספת דומיין חדש, ולמלא את כלל הפרטים שיבקשו.
  8. ניתבתם את הדומיין בהצלחה – במידה וביצעתם את כלל הפעולות שציינו כמו שצריך, הדומיין יתווסף לשרת שלכם בהצלחה, וכעת יש תקשורת מלאה בין הדומיין לשרת.
אז מה היה לנו עד עכשיו?
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print
הוסיפו קבוצת וואטסאפ לאינדקס הקבוצות
קבוצות וואטסאפ נוספות
מעוניינים להגדיל את הקהילה שלכם? צרו קשר!
מידע נוסף בנושא
תוכנות לעיצוב גרפי למתחילים

עיצוב במחשב נראה למתבונן מהצד כמו משימה קשה שדורשת ידע, במיוחד כשלא מדובר בעיצוב תמונה לאינסטגרם. אם אתם מעוניינים להיכנס לתחום תשמחו לדעת על קיומם

איך לקדם אתרים בנושאים רגישים

כל אדם שמחזיק אתר בכל נושא שהוא, מעוניין ושואף להביא את האתר לכמות החשיפות הגדולה ביותר. כמות חשיפות גדולה מניבה רווח גדול יותר- הנוסחה היא

איך ליצור חווית משתמש טובה באתר?

חווית המשתמש באתר היא נדבך משמעותי וחיוני לשם הצלחת האתר, ושמו הטוב של האתר. במאמר הבא נסביר לכם בדיוק כיצד ליצור חווית משתמש טובה באתר,

שירותים לקיצור URL

אף אחד לא אוהב לקבל קישור מסורבל וארוך המכיל תווים רבים. המון פעמים הדבר אף מרתיע את האדם ללחוץ על הקישור. לא הרבה אנשים מכירים