סטטוסים גסים – מדברים על הכול

משמעות המילה טאבו הוא נושא שלא נהוג לדבר עליו. עד לפני כמה עשרות שנים, סקס היה אחד מן הנושאים הללו. הוא לא היה עולה על השולחן בשום מקום, היה נעשה רק בחדרי חדרים, עם בני זוג ידועים ורק במסגרת חיי הנישואים. כשהוא היה נעשה אחרת מכך, אף אחד לא היה יודע וכולם היו מנסים להסתיר זאת. בשנים האחרונות, השמרנות הנוגעת לנושא החלה להיעלם ויחסי מין תופסים את מקומם בשיח הציבורי. יש הרואים בכך אובדן הבושה, אך רוב הציבור תופס זאת כנושא שיש להתייחס אליו גם במרחב המשפחתי והכללי במטרה לסייע במידת הצורך ולהפוך את יחסי המין לנושא שניתן לדבר עליו בלי הצורך להתבייש עם כל מילה שנאמרת.

סטטוסים גסים - שוט

סטטוסים גסים – פותחים את הפתח

פורנו והתפיסה שלו בנושא המיניות

כדי להפוך את נושא הסקס לפחות מלחיץ, צריך לחשוב על דרכים להפוך אותו לנורמלי. אחד הדברים החשובים ביותר הוא לדבר על פורנו ועל איך הוא גורם לתפיסת מיניות שגויה בקרב צעירים ובעצם כל מי שצופה באחד מן הסרטונים הללו. אלו מציבים סיטואציות בלתי אפשריות מבחינת הצופים בהן. החל ממבנה גוף כמעט ולא אפשרי, המשך בתנוחות לא הגיוניות וכלה בדברים כואבים במיוחד שבסרטונים הללו מקבלים נורמליזציה. צעירים שצופים בכך יכולים לאבד את האפשרות ליהנות מיחסי מין תקינים ובריאים וצריכים לחפש את הריגושים ולהעלות את הסף בכל פעם מחדש. מאחר ופעמים רבות הדבר אינו מקובל על בנות או בני הזוג, נוצרת סיטואציה בה אחד הצדדים נאלץ להתמודד עם תסכולים הנובעים מתפיסת עולם לא תקינה.

דיבור תקין על מיניות

בניגוד לסרטוני פורנו, דיבור עם אנשי חינוך או בני משפחה על יחסי מין תקינים יכול להיות משחרר ולגרום לתפיסת עולם תקינה של הנושא. להבין כי אפשר לשוחח על דברים, להעלות קשיים ולדעת למה לצפות. ברגע שמעלים בעיה הנוגעת לתחום, ומישהו מציין עד כמה זה רלוונטי עבורו ואיך ניתן להתמודד עם הנושא – הרי זו הכנסה של יחסי המין אל תוך החיים ושזירה שלהם במארג היום-יום של האדם. כדי להפוך את החלק הזה לבסיסי עוד יותר, אפשר גם להפוך אותו למשעשע או אפילו להציב אותו לעיני כל.

רשתות חברתיות ותפקידן במיתוג המיניות

פייסבוק הפכה להיות בשנים האחרונות פלטפורמת תקשורת לגיטימית בקרב צעירים ומבוגרים כאחד. כולם מעוניינים להביע את דעתם, כולם כותבים את הכול דרך סטטוסים ודואגים שהם יגיעו לתפוצה רחבה ככל האפשר. נושאים רבים יכולים להיות מדוברים כמו ייעוץ הנקה, אילוף כלבים וגינון, אבל בניגוד למקומות אחרים בהם המיניות מוסתרת, ישנם מקומות בפייסבוק בהם היא זועקת את עצמה במרכז הבמה בסטטוסים שיכולים להיות גסים ומצחיקים כאחד. האפשרות להפוך את המיניות לנושא שניתן לצחוק עליו ולדון בו מול כולם משמעותית במיוחד למיתוג המיניות בחזרה לשיח הציבורי. הנה כמה עמודים שכדאי להכיר בנושא:

סטטוסים גסים – העמודים שחייבים להכיר

סטטוסים גסים במיוחד

רק השם כבר יכול להגיד על מה העמוד מדבר. למרות הרצון הטוב, אין בעמוד הזה דיבור על מיניות בריאה. מדובר על עמוד שלוקח את נושא המין והופך אותו לקליל, מספר מגוון של בדיחות גסות במיוחד שיכולות לספק כמה רגעים של צחוק ולגרום לחשוב על דברים בצורה קצת אחרת. הבדיחות עצמן אינן מעודנות ונחשבות לגסות במיוחד, אך לעיתים הן מרומזות בלבד כך שיש להבין את ההומור הדק שמאחוריהן. מקימי הדף רצו להעניק במה לבדיחות גסות שרצו ברחבי הרשת וכך הפכו אותו למרכזי בתחום.

הומור אסור 21+

עוד דף שהופך את נושא המיניות לכזה שאפשר ורצוי לדבר עליו. מאחר ויש היום מאות סטנדאפיסטים בארץ, הדף רצוף קטעי סטנדאפ שלהם מכל רחבי המדינה. כל אחד מדבר על נושאים שבינו לבינה, מצליח לצחוק עליהם ולהפוך אווירה על דברים מורכבים להיות משעשעים ונגישים יותר. בבדיחות ניתן לדבר על דברים שלא נהוג לדבר עליהם במקומות אחרים כמו גדול איבר המין הגברי, אורגזמות נשיות ואפילו השילוב בין השניים. אולי עדיין לא נהוג לדבר על כך בשולחן מעל ארוחת שישי, אבל בדף של הומור אסור 21+ אין נושא שלא נידון בהרחבה תוך כדי צחוק ובדיחות עליו ועל כל מה שסביבו.

סקסי מאמא 

קבוצה של עשרות אלפי נשים שמעוניינות לדבר על ענייני מיניות. איך להסתדר עם הבעל או בן הזוג, להתייעץ על בנות זוג גם כן ובעצם להעלות כל מה שאפשר מתוך נושא המיניות על השולחן. נשים רבות מעלות את נושא חוסר החשק, אחרות מנסות להבין איך לשלב בין גידול הילדים לבין הרצון לשמור על זוגיות ומיניות בריאה ומתפקדת. מסביב לכל השאלות הללו יש את הזהות הנשית של המשתתפות כאימהות לילדים, אשר מעוניינות להמשיך ולשמר את האפשרויות המיניות שהיו להן בעבר. הקבוצה היא מרחב פתוח לנשים בלבד, אין כניסה לגברים והנושא מוקפד ואין יוצאי דופן וכך מתאפשר שיח בריא ומכיל אשר יכול לתרום מהניסיון של הנשים זו לזו, ללא צורך לחשב מי רואה את הכתוב.

לדעת לגעת – שיח גברים על מיניות בריאה

קבוצה לדיבור על מיניות של גברים בלבד. הדבר יחסית נדיר בענייני מיניות, מאחר וגברים רבים הם סגורים יותר ולכן מתקשים לדבר על קשיים. בקבוצה ישנה אפשרות לשאול דברים באנונימיות וכך לקבל מענה. ההתקדמות הגדולה של הקבוצה טמונה בכך שביסודה היא קבוצה של גברים דתיים הדנים בינם לבי עצמם על המיניות המקיפה אותם. היכולת של החבר הדתית לפרוץ גם היא את מוסכמות השיח ולאפשר דיבור נקי ומוקפד על מיניות היא חשובה כל כך ומאפשרת לאותם גברים להוציא החוצה את רגשותיהם. חשוב לציין, כי רוב ההמלצות בדף ניתנות על פי רוח ההלכה מאחר ומדובר על קבוצה שיסודה הוא דתי, למרות שכל הגברים המעוניינים בכך מוזמנים פנימה.

כאשר מסתכלים על מקבץ הקבוצות והסטטוסים הקיימים ברשת בכלל ובפייסבוק בפרט, ניתן להתרשם כי רוב העמודים מתייחסים לנושאים הגסים שמדברים על מיניות, מאחר והם לא מסוגלים או לא מעוניינים להתמודד עם המיניות עצמה. למרות זאת, ניתן לראות כי מדובר על שינוי מגמה חיובי בנושא. אם בעבר לא היו מסוגלים בכלל להתייחס לנושא המיניות בשום צורה, לפחות כיום ניתן לדבר על הדברים הללו בריש גלי, גם אם בצורה מעט גסה.

נקודה חשובה שיש לגעת בה בכל דיבור על מיניות עם אנשים בעת המודרנית היא נקודת הסרטים הפורנוגרפיים. יש כאלו הטוענים כי הם יכולים לתרום לזוגיות ולאפשר מרחב בטוח בו בני הזוג צופים יחדיו באקטים מיניים, אולם אצל רוב הזוגות הדבר לא עובד בצורה הזו. לרוב, מדובר על התמכרות של אחד מבני הזוג לפורנו, תוך כדי הסתרה של ההתמכרות ותוצאותיה ההרסניות. אפשר להשתעשע מסטטוסים גסים, לספר בדיחות על הנושא, אבל חשוב לזכור להעלות למודעות גם את נושא המיניות, לדון איך היא נכנסת לחיים, כיצד היא יכולה להשפיע על בני נוער ומבוגרים כאחד ולראות איך ניתן להתייחס אליה כאל נושא שאפשר ומותר לצחוק עליו, אבל גם כנושא מרכזי בחיי היום-יום של המשתתפים בשיח.

 

אז מה היה לנו עד עכשיו?
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print
הוסיפו קבוצת וואטסאפ לאינדקס הקבוצות
קבוצות וואטסאפ נוספות
מעוניינים להגדיל את הקהילה שלכם? צרו קשר!
מידע נוסף בנושא
קידום אתרים יעיל

ניסיתם כל מה שאפשר כדי שאנשים יכנסו לאתר שלכם? שלחתם לינק שלו לכל הלקוחות שלכם במייל? שילבתם את הכתובת של האתר אפילו על כרטיס הביקור