סטטוסים מצחיקים – פייסבוק ככלי תקשורת מרכזי 

דרכי התקשורת בין בני האדם עברו שינויים ותהפוכות לאורך השנים. בתחילה, התקשורת כולה הייתה מורכבת מהנהונים ושפת סימנים מוסכמת. עם השנים והאבולוציה, התפתחו גם שפות שונות והיכולת לתקשר בין בני האדם הלכה והתפתחה. לאחר עוד כמה אלפי שני הומצא הטלפון, אחריו המחשב ולמרות ההתקדמות לפעמים נראה שהתקשורת נסוגה לאחור. כיום, בני האדם מעדיפים לתקשר זה עם זה דרך מסכים והמפגש האישי קצת נעלם מן העולם. אחת הדרכים שבהן אנשים נעזרים כדי לשמר את הקשר היא הרשת החברתית של פייסבוק. היכולת להעלות תמונות ולכתוב את המתרחש בהן הפכה להיות אחת מדרכי התקשורת הנפוצות ביותר בעולם, ולכן כל כך חשוב להבין איך משתמשים בכלי החשוב הזה ולמה.

סטטוסים מצחיקים – מכירים את הנתונים

מספרים ופרטים נוספים

רשת פייסבוק הוקמה בשנת 2004 על ידי 5 סטודנטים שלמדו באותו הזמן בהרווארד. במקור הוקמה הרשת עבור סטודנטים מהאוניברסיטה בלבד, אך צמחה והתפתחה במהירות לשלל אוניברסיטאות ברחבי ארה"ב. משם המשיכה הרשת להתפשט והגיעה לניו-זילנד ואוסטרליה. בשנת 2006 החליטו המייסדים לפתוח את הרשת החברתית לכלל הגולשים ברשת אבל התנו זאת בשני דברים. גיל המשתמש יהיה גבוה מ-13 ושתהיה בבעלותו כתובת מייל תקינה. התנאים הללו אינם קפדניים במיוחד וכך פייסבוק התפתחה במהירות הבזק והגיעה למספר שיא של מעל ל-2 מיליארדים של גולשים המשתמשים בשירותיה!

 איך סטטוס מתגלגל לו

בהתחלה, הסטטוסים היו מן עדכונים קצרים על התמונות שהיו עולות בפייסבוק. כל סטודנט היה משתף כמה מילים על החוויה האחרונה שלו ומצרף אליה תמונות ממסיבות האחווה שהיה בהן. ככל שפייסבוק התרחבה למדינות נוספות המשמעות של המילים הכתובות הפכה להיות חשובה יותר. כדי להבין את ההקשר ולהכניס כל תמונה לעניין אנשים החלו לפרט קצת יותר, והיום סטטוסים הפכו להיות דרך תקשורת לגיטימית ביותר. פוליטיקאים, עסקים ומפורסמים שונים משתמשים באפשרויות השונות בכתיבת סטטוסים כדי לשתף את העוקבים שלהם והעולם כולו בדעות וברגשות שלהם. כיום, לא ניתן למצוא אדם מפורסם ללא דף פייסבוק פעיל ומתוחזק בו הוא מעדכן בנעשה איתו בשעות האחרונות.

דפים בפייסבוק

בתחילת הדרך הייתה אפשרות לפתוח רק דף אישי בפייסבוק. דף זה היה מכיל פרטים כמו שם, מקום מגורים, מערכות יחסים ופרטי דמוגרפיה נוספים שנועדו לאפשר למשתמשים האחרים להכיר את האדם שמאחורי הדף. לאחר ההצלחה של אלו, החליטו בפייסבוק להפוך את הפלטפורמה לרווחית גם עבורם ופתחו אפשרות לדפים עסקיים, בהם יכולים העסקים לפרסם תמורת תשלום את השירותים אותם הם מציעים למגוון של משתמשים. בנוסף לעסקים, יכול כל אדם שחפץ בכך לפתוח דף ולהקדיש אותו לנושא שקרוב לליבו, מעניין אותו או מצחיק בעיניו. מאחר ויש כל כך הרבה כאלו ברשת, כדאי לסקור מעט דפים שאחראיים להמון סטטוסים מצחיקים ואיך הם עושים זאת נכון לאורך שנים.

צפרדעים

דפים מצחיקים שחובה להכיר

"כשאבא ואמא בני דודים"

מבחינה גנטית ומדעית, נישואי קרובים אינם מומלצים. הקרבה בין הגנים של בני הזוג יכולה לגרום להתפרצות של מחלות המסתתרות בדנ"א שלהם וכך להביא לעולם ילדים חולים. לאור זאת, החליטו משתמשים אנונימיים ברשת לפתוח דף ולקרוא לו "כשאבא ואמא בני דודים", כאשר הכוונה היא לאנשים שעושים דברים מגוחכים במיוחד ולא מודעים למעשיהם. לרוב הכוונה לאנשים שאומרים משפטים טיפשיים, משפטים שאינם מבוססים או פשוט מתנהגים בטיפשות. כל אלו מואשמים בכך שהוריהם קרובי משפחה, אך הדף עצמו סאטירי ופשוט משתעשע על חשבון המשתמשים בפייסבוק שנופלים תחת ידיו.

"ילדים הם התסריטאים הכי טובים בעולם"

"ילדים זה שמחה, ילדים זה ברכה" – השיר אומנם מדבר בהיתוליות על הבאת ילדים לעולם, אבל אין ספק שהילדים מביאים סביבם צחוק ואושר, יחד עם תסכול ובכי. למרות מגוון הרגשות הסותרים הללו, כמעט בכל יום אפשר לשמוע אימא מתמוגגת מחוכמה שאותה אומר הבן או אבא שמספר לחברים על הפנינים אותם שולפת בתו הקטנה. לאחר שהיה נראה כי החוכמות הללו אובדות לעד, החליטו משתמשים בפייסבוק להקים דף המוקדש לנושא הזה בדיוק. הילדים ממשיכים להגיד את הדברים המתוקים שהם אומרים, אבל סוף כל סוף יש להם תיעוד ברחבי הרשת, כך שגם אנשים אחרים יכולים ליהנות מהם. הדף כל כך התפתח שהם עברו לפורמט של אתר אינטרנט עצמאי ומנהלים אותו לכל דבר ועניין.

אמ;לק

למילה הלא מוכרת הזו יש משמעות כאשר מבינים את ראשי התיבות העומדים מאחוריה: "ארוך מדי, לא קראתי". ברחבי הרשת מופיעות כתבות ארוכות עם מידע חשוב, אך הן עטופות בהמון מלל שנועד למלא את הדפים. מקימי הדף לקחו על עצמם משימה לקרוא את הכתבות הללו ולקצר אותן למספר משפטים עבור שאר הגולשים. המטרה העיקרית הייתה לחסוך זמן, וכך עשו מנהלי הדף למשך זמן רב בכתבות רבות, ובזמן האחרון החלה מלחמת חורמה שלהם כנגד קליקבייטים. אלו קישורים לאתרים שונים, אשר לחיצה עליהם נועדה לספק תשובה לשאלה מסקרנת. במקום לעודד את הלחיצות הללו, בדף כותבים באופן גלוי מהי התשובה וכך חוסכים את הלחיצה וקריאת הכתבה.

אבא פגום

האמירה המפורסמת היא שעשרה אבות לא יכולים להחליף אימא אחת. לפי המנהלים של הדף הזה, ממציאי האמירה הזו צדקו לגמרי. בדף זה מעידים אבות על עצמם כי הם שוכחים את ימי ההולדת של הילדים, משאירים אותם לשחק לבד בזמן שהם הולכים לנמנם או שמים על הטרמפולינה של התינוק בן השלושה חודשים בקבוק בירה. השם של העמוד נקבע מכך שמדובר על אבות שהתפקוד שלהם פגום, אך במקום להתבייש בכך הם הפכו זאת לסיבה לצחוק, מכנה משותף עם גברים נוספים והווי חברתי נרחב. בנוסף, הסרטונים והסיפורים שעולים מהדף יכולים לספק רגעי נחמה לאבות רבים שחושבים שהם לבד בעסק.

משפטים שגור שלף אמר באמת

גור שלף היה שחקן מיתולוגי במכבי תל אביב שהפך להיות חלק מהצוות המקצועי שלה ופרשן ספורט בזמנו החופשי. מאחר והוא היה נחשב לדמות מפתח בקבוצה והיה גם הקפטן לאורך זמן, הוא קיבל פעמים רבות את המיקרופון בכדי לספר מעט או לדבר על הקבוצה. פעמים רבות היה ניתן לשמוע ממנו פניני חוכמה שהוציאו פרצי צחוק מהקהל ונכנסו לפנתיאון של מכבי. לאור הדברים הללו שחזרו על עצמם מספר פעמים, החליטו להקים בפייסבוק דף שמספר על דברים שהוא אמר באמת, מאחר ולפעמים נראה שהמציאות עולה על כל דמיון.

דפני גפני

בפייסבוק קיימות מאות קבוצות העוסקות בנושאים חשובים: ייעוץ הנקה, קבוצות של תושבי ערים, בעלי כלבים ועוד. הקבוצות הללו מתייחסות ברצינות לנושא שלשמו הוקמו, ואת הרצינות הזו לוקח האדם שעומד מאחורי הדף של "דפני גפני" ומשתמש בה. אותו משתמש נכנס כמשתמש רגיל לגמרי ושואל שאלות שירגיזו את המשתתפים במתכוון. לאחר שהוא זורק את השאלה לחלל האוויר, הוא נהנה מהתשובות המתרגזות ומהעלבונות המוטחים בו וממהר להעלות את השאלה והתשובות אליה כצילום מסך בעמוד הפייסבוק המיוחד שהוא פתח לצורך זה. מאחר ומדובר על משתמשים חד פעמיים, לאף אחד אין מושג מי עומד מאחורי העמוד ומתי ולמה הוא עושה זאת.

 

אז מה היה לנו עד עכשיו?
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print
הוסיפו קבוצת וואטסאפ לאינדקס הקבוצות
קבוצות וואטסאפ נוספות
מעוניינים להגדיל את הקהילה שלכם? צרו קשר!
מידע נוסף בנושא
ניהול ובניית מערכות מידע

כל ארגון, גם אם הוא אינו ארגון טכנולוגי, זקוק למערכות מידע מתקדמות על מנת לבצע את הפעילות העסקית שלו. מערכות אלו נדרשות להיות מותאמות באופן

האם קידום באינסטגרם מתאים לכל עסק

האינסטגרם היא בין הרשתות החברתיות הנפוצות ביותר בעולם ובישראל. אנשים משתמשים באינסטגרם כדי להכיר אנשים חדשים, לקדם פרופיל אישי, לשמור על קשר עם חברים וכמובן

שירותים לקיצור URL

אף אחד לא אוהב לקבל קישור מסורבל וארוך המכיל תווים רבים. המון פעמים הדבר אף מרתיע את האדם ללחוץ על הקישור. לא הרבה אנשים מכירים