שירותים לקיצור URL

חיפוש

אף אחד לא אוהב לקבל קישור מסורבל וארוך המכיל תווים רבים. המון פעמים הדבר אף מרתיע את האדם ללחוץ על הקישור. לא הרבה אנשים מכירים את האופציה לקצר את הקישורים, ולא יודעים כמה תועלת הדבר יכול להביא להם.

לצורך העניין, פתחנו עסק חדש וברצוננו להפיץ את הקישור לאתר העסק שלנו למקורות שונים. קישור ארוך משדר מראה מבולגן, ארוך ומייגע, בעוד קישור קצר מייצר מראה יוקרתי, קצר וקולע.
מחקרים רבים אף מראים שאנשים לוחצים יותר על קישורים קצרים.

מנוע חיפוש

מתי משתמשים בקישור מקוצר?

דוגמה נוספת בה נצטרך קישור קצר, היא בעיתונים ומגזינים. לפני תקופת סריקת הברקו, במעריב לנוער התפרסמו קישורים רבים וקצרים שאותם בני הנוער הנלהבים העתיקו לשורת ה-URL באינטרנט על מנת לגלוש באתר שהתפרסם בעיתון. במצב כזה קישור מסורבל המכיל תווים רבים לא יעלה על הדעת, שכן מעטים האנשים שיטרחו להקליד אותו ובכך פרסומו בעיתון הינו חסר תועלת.

מדידות ונתונים

סיבה נוספת בגינה כדאי מאוד ליצור קישור מקוצר, היא אופציית המדידה. פתחנו את העסק, מסעדה, משרד, או אתר המציע את השירות שלנו. אנו רוצים לדעת כמה כניסות יש לאתר, כדי שנוכל למדוד את הצלחת הפרסום שלנו. במידה ומספר הכניסות יהיה מועט, נגביר את הפרסום באמצעים השונים, ונתקצב לכך סכום כסף נוסף. במידה ופרסמנו את הקישור במקום מסוים נרצה לדעת עד כמה פרסום זה הועיל, וכמה כניסות נוספו לאתר מאז הפרסום. לשם כך יש למדוד את הדבר. קישור מקוצר נותן לנו את הפריבילגיה לדעת כמה אנשים הקליקו על הקישור, ובכך למשב אותנו על אופן הפרסום שלנו.

קיצור אקראי או קיצור בהתאמה אישית

אתרים רבים לקיצור שירות ה-URL מציעים צירוף אקראי של מספר תווים ואותיות. במידה ורוצים קישור בהתאמה אישית לבית עסק, קישור "ממותג", ניתן ליצור קישור באתר של דידלי. באתר ניתן ליצור קישור רגיל, לצד קישור בהתאמה אישית, בהתאם לצורך. לצורך כך יש ליצור קישור עם 6 תווים ומעלה. אם תרצו ליצור קישור כזה תוכלו לעשות זאת באתר באופן חינמי – עבור לאתר.

קישור קצר – וההבדל

שרית, בת 26 סיימה לא מזמן את לימודי עיצוב הפנים. בדומה לחבריה לספסל הלימודים גם היא מנסה לפרוץ בתחום, ולשם כך פתחה את האתר החדש שלה. שרית פרסמה את הקישור באתרים רבים, והעבירה אותו בווצאפ ובמייל לאנשים רלוונטים, על מנת לקדם את העסק הפרטי שלה. שרית דיווחה על פניות מועטות. חברתה ללימודים הציעה להשתמש בקיצור קישור על מנת להעלות את הכניסות לאתר, וכיוצא בזאת את הפניות. שרית קיצרה את הקישור, ולאחר זמן מה אף הוסיפה קישור בהתאמה אישית עם שם העסק. מאז היא עוקבת באדיקות כיצד עולות הכניסות, רואה נתונים לגבי האתר, ומגדילה את כמות הפניות לעסק שלה.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*