סטטוסים מצייצים

אודות עמוד הפייסבוק "סטטוסים מצייצים"

הביטוי "סטטוסים מצייצים" היה פעם פופלרי ביותר בקהילת הפייסבוק הישראלית. עמוד הפייסבוק הוקם בשנת 2010 על ידי העיתוני לשעבר "אבי לן" ואישתו "עדי בנטוב לן". העמוד פירסם ושיתף סטטוסים מצחיקים, ממים, תמונות, סרטונים, סיפורים אנושיים הנוגעים בנושא אי צדק ואי שיוויון בחברה הישראלית וכל תוכן מעניין ופופלרי ברחבי הרשת. העמוד הצליח לצבור תאוצה רבה ולהשיג 718 אלף עוקבים. תמונות של העמוד סטטוסים מצייצים

העמוד נמחק מהפייסבוק

בינואר 2015 העמוד נמחק מהפייסבוק לאחר שבעל העמוד "אבי לן" דרש תשלום על פרסום סמוי בעמוד "סטטוסים מצייצים" בניגוד למדיניות של הרשת חברתית "פייסבוק". כמה עולה לפרסם סטטוס בעמוד הפייסבוק "סטטוסים מצייצים"?

אי אפשר למחוק עמודי פייסבוק

חשוב לציין שאין אפשרות למחוק עמודי פייסבוק, אלא רק לקבל חסימה על עמוד הפייסבוק. חסימת עמוד בפייסבוק היא בעצם הסתרת העמוד בפניי כל המשתמשים בפייסבוק ולבעל העמוד אין אפשרות לערוך את העמוד. זאת אומרת שהעמוד עדיין קיים, אך אין לו אפשרות להיות פעיל.

דפי פייסבוק דומים

לאחר הצלחתו ונפילתו של עמוד הפייסבוק "סטטוסים מצייצים", הפייסבוק התפוצץ בהמון דפי פייסבוק דומים שעושים בדיוק אותו דבר, טוב נו, מנסים לעשות בדיוק אותו הדבר. חלק מהעמודי הפייסבוק האילו הצליחו ורוב עמוד הפייסבוק האילו נכשלו. אחד מעמודי הפייסבוק הבולטים כיום ברשת הוא עמוד הפייסבוק הצינור עם מיליון עוקבים. "הצינור" הוא עמוד פייסבוק לתוכנית הטלויזיה הפופלרית "הצינור" שמשודרת בערוץ 10. בנוסף לעמודי פייסבוק דומים, סטטוסים מצייצים גרמה לתאוצה בקרב אתרי סטטוסים לפייסבוק שמשתפים סטטוסים ותוכן פופלרי ברשת האינטרנט.

לסיכום

עמוד הפייסבוק הפופלרי "סטטוסים מצייצים" היה אחד מהעמודים הפופולריים בפייסבוק ומחיקתו השפיעה רבות על הפייסבוק והאינטרנט בכללי. העמוד לא נמחק מהפייסבוק, אלא נחסם מהפייסבוק, ויתכן שאולי יום יבוא ופייסבוק ירחמו על העמוד וישחררו את החסימה. עד אז, ובכל מקרה, אתם תמיד יכולים להינות משיתוף סטטוסים פופלריים ברשת באתר Liked - סטטוסים לפייסבוק המשתף מידי יום סטטוסים מצחיקים, על אהבה, וכדומה.