וואטסאפ ווב – כי אין לנו זמן מיותר

וואטסאפ, שירות העברת המסרים המידיים הפופולרי, הוא כבר מזמן הדרך העיקרית שבאמצעותה בני נוער ואנשים בוגרים מתקשרים אלו עם אלו. וואטסאפ מאפשרת מגוון עצום של אפשרויות שהופכות את העברת ההודעות בין אנשים באמצעותה לשימושית במיוחד. וואטסאפ שינתה את הדרך שבה אנחנו מתקשרים זה עם זה באמצעות יצירת מנגנוני הקבוצות ורשימות התפוצה, אשר מאפשרים לאנשים לנהל מעגלי חיים שונים, להתעדכן על אירועים קרבים, להעביר מסרים לאנשים רלוונטיים ולעקוב אחר התקשורת באופן רציף.

 כך, למשל, יכול למצוא עצמו גבר בגיל 40 בקבוצת אחת עם משרתי מילואים נוספים, בקבוצה נוספת עם הורי ילדי כיתה ג3, בקבוצת השכנים של הבניין, וגם בקבוצת המשפחה המצומצמת. בכל אחת מן הקבוצות האלו, אם בכלל, צפוי הגבר בן ה – 40 לשלוח תמונות מסוג אחר 🙂

 

וואטסאפ מספקת לאנשים תשתית לחיסכון בזמן יקר, משום שהיא מאפשרת לשלוח תמונות וסרטונים באופן מרוכז למספר נמענים, וכך להמנע מניהול מספר שיחות במקביל, על נושאים חופפים. לדוגמא, אם נער נדרש להודיע להוריו שהגיע ליעד הסופי שנסע אליו באמצעות תחבורה ציבורית, הוא יוכל לעשות שימוש בקבוצה על מנת להודיע לשני ההורים גם יחד, ולהמנע מתגובת השרשרת הכפולה שהודעה כזאת תייצר בדקות או בשעות הקרובות (פרק הזמן המדויק תלוי ביכולת ההקלדה של האם והאב הדואגים). היא גם יכולה לאפשר לבעלי תפקיד לנהל רשימות תפוצה, שבאמצעותן הם יכולים לעדכן קבוצת הורים של פעוטון תלתן, למשל, מבלי הצורך לקרוא בכל פעם את התגובה הצינית של כל הורה בנפרד.

 

כאמור, וואטסאפ מספקת שורה ארוכה של חידושים ותכונות מתקדמות שהופכות את החיים של המשתמשים באפליקציה להרבה יותר קלים, ובהם, למשל: סימון ייחודי לציון העובדה שההודעה נשלחה, סימון ייחודי לציון העובדה שההודעה התקבלה, סימון ייחודי לכך שההודעה נקראה, וסימונים מיוחדים המציינים את שעת ההפצה והקריאה של ההודעות על ידי משתמשי הקבוצה השונים.

 

אלא שכל הטוב הזה לא הספיק למשתמשים בוואטסאפ, ואנשי הפיתוח של האפליקציה עמלו רבות כדי להנגיש את השירות הזה גם באמצעות הווב – כלומר הדפדפן במחשב.

 

כיצד עושים שימוש בוואטסאפ באמצעות הדפדפן במחשב?

ההגדרה של וואטסאפ בדפדפן המחשב היא קלה ופשוטה ביותר. כל שנדרש לעשות הוא לגלוש, באמצעות הדפדפן, אל הכתובת הזאת:  https://web.whatsapp.com, מה שיוביל אתכם למסך הבא:

 

תמונה 1

טוב. עכשיו עליכם פשוט למלא את ההוראות כפי שהן מצויינות על גבי המסך, וההתחברות לשירות תהיה מיידית.

 

ממה צריך להיזהר כשמשתמשים בוואטסאפ ווב?

מאחר שהחיבור של משתמש לשירות באמצעות הדפדפן הוא כל כך קל ופשוט, ואינו דורש מאפייני חשבון של המשתמש במערכת ההפעלה, עלול להיווצר מצב שבו משתמש עשה לוגין לשירות הווב במחשב אחר, למשל של קרוב משפחה או קולגה בעבודה, ולאחר מכן עזב אותו מבלי להתנתק מן השירות. תצורת עבודת זאת תחשוף, למעשה, את ההתכתבויות שלו למי שיעשה שימוש במחשב לאחר שיעזוב אותו. זאת הסיבה שוואטסאפ מאפשרת למשתמשים לנתק את הלוגין ממחשב מסויים או מכלל המחשבים שבהם נעשה שימוש. כל שנדרש לעשות הוא להיכנס לאפליקציה, ללחוץ על שלוש הנקודות המייצגות את תפריט המשתמש, ולבחור באופציה הרצויה. 

הנה המחשה:

תמונה להמחשה

 

 

מהם היתרונות שבשימוש בוואטסאפ ווב?

כולנו מתחזים במהלך היום לאנשים עסוקים. חלקנו אף עסוקים באמת. אין עוררין על כך ששימוש במקלדת מחשב הוא מהיר פי כמה וכמה משימוש במקלדת שלל טלפון סלולרי. יתרה מכך, סביבת העבודה שלנו כולה נמצאת על גבי שולחן העבודה במחשב הנייד או השולחני שבו אנחנו עושים שימוש. קלות התפעול, המעבר בין החלונות השונים במהירות, הנגישות של כלל השירותים והאפליקציות המותקנות על גבי המחשב – כל אלה הופכים את השימוש בוואטסאפ ווב לאופציה רלוונטית ומשמעותית, במיוחד עבור אנשים שזמנם קצר.

אז מה היה לנו עד עכשיו?
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print
הוסיפו קבוצת וואטסאפ לאינדקס הקבוצות
קבוצות וואטסאפ נוספות
מעוניינים להגדיל את הקהילה שלכם? צרו קשר!
מידע נוסף בנושא
הקלדה בוואטסאפ על ידי דיבור בלבד

החקיקה והשפיטה בעולם עבירות התעבורה חייבות להשתנות באופן תדיר, כדי להתאים לפיתוחים ושינויים טכנולוגיים. וואטסאפ, אפליקציה אשר הפכה לאמצעי תקשורת פופולארי לא פחות משיחה טלפונית,

ניהול השקעות נדל"ן מחו"ל מהוואטסאפ

עם הפיתוחים והקידמה הטכנולוגית, טכנולוגיות רבות החלו לתפוס חלק ניכר ומשמעותי בחיינו. אין צורך ללכת רחוק מדי, די בכך שנשווה את אורח החיים שלנו כיום

מה הם איסורי צה"ל בשימוש בווטסאפ

אפליקציית המסרים הבינלאומית המובילה ביותר, ואחת האפליקציות המובילה שבה כל אחד ואחת בעל טלפון סלולרי מתקדם משקיעים את רוב זמנם, היא לא אחרת מאשר אפליקציית